Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te skąpe objawy w ciąży?

Dzień dobry, Jestem w połowie 6 tygodnia ciąży. Nie mam mdłości (no może czasem niewielkie). Piersi mam powiększone jednak bolą zdecydowanie mniej niż jeszcze 2 tygodnie temu (głównie przy dotyku). Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, czy te skąpe objawy powinny być niepokojące? Dodam, że czuje taki niby ból w podbrzuszu trochę jak na okres (nie są specjalnie dokuczliwe)
KOBIETA, 35 LAT 6 miesięcy temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

rodzaje oraz nasilenie dolegliwości ciążowych to kwestia osobnicza – niektóre kobiety, m.in. z uwagi na wysoki poziom hormonów, cierpią na bardzo dokuczliwe mdłości czy wymioty, inne nie odnotowują niemal żadnych symptomów ciąży. Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-ciazowe-przyczyny-i-lagodzenie-objawow.

Nie świadczy to o niczym niepokojącym, zwłaszcza że sama Pani pisze, że odczuwa mdłości oraz ból piersi, z tym że dolegliwości te nie są szczególnie dokuczliwe. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jestem-we-wczesnej-ciazy-a-dolegliwosci-ciazowe-ustapily-czy-to-normalne oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ustapily-u-mnie-wszystkie-objawy-ciazy-czy-ja-poronilam.

Natomiast bóle skurczowe podbrzusza (menstruacyjne) mogą być niebezpieczne – jeżeli się nasilą lub dodatkowo pojawi się krwawienie czy plamienie, zdecydowanie będzie to sygnał do niezwłocznego skontaktowania się z ginekologiem.

Zachęcam do lektury tego materiału, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy