Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten zanik nudności w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 10 tc ciąży, od 7 tyg miałam bardzo silne nudności, wymioty kilka razy dziennie, od wczoraj nie mam żadnych objawów. Z dnia na dzień nudności zniknęły. Czy to powód do obaw? Wizytę u lekarza mam dopiero w piątek.
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

trudno powiedzieć, czy ustąpienie dolegliwości ciążowych należałoby wiązać ze spadkiem poziomu beta hCG, a co za tym idzie zagrożeniem poronieniem, czy też jest to naturalny etap związany ze zbliżaniem się do II trymestru.

Najczęściej zanik mdłości czy wymiotów nie świadczy o niczym niepokojącym i odnotowywany jest przez ciężarne między 12. a 14. tygodniem, niemniej warto skonsultować się na najbliższej wizycie z ginekologiem.

Być może uspokoją Panią odpowiedzi ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ustanie-mdlosci-w-ciazy-a-zdrowie-plodu.

Może Pani również oznaczyć poziom beta hCG, by sprawdzić czy przyrosty hormonu są prawidłowe dla obecnego etapu ciąży. Proszę również zwrócić uwagę, czy faktycznie ustąpiły wszystkie dolegliwości, czy tylko mdłości.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy