Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego dolegliwości ciążowe znikły?

Dzień dobry, jestem obecnie w 6 tyg.ciąży. Na samym początku odczuwałam dużą senność, piersi były tkliwe, ciągle musiałam chodzić do toalety (nawet w nocy). Pojawiły się też delikatne mdłości. Od pewnego czasu nie czuję niczego... Żaden w powyższych objawów nie występuje ani nie pojawiło się nic nowego. Czy to źle?
KOBIETA, 28 LAT 5 miesięcy temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

za dolegliwości ciążowe, występujące w dużym natężeniu zwłaszcza w I trymestrze, odpowiada w gonadotropina kosmówkowa. Ponieważ właśnie przez pierwsze 3 miesiące jej stężenie w organizmie ciężarnej systematycznie rośnie, przykre dolegliwości mogą manifestować swoją obecność. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/mdlosci-w-ciazy.

Nagłe ustanie tych dolegliwości może być niepokojącym sygnałem, wskazującym na spadek gonadotropiny kosmówkowej we krwi, ale nie jest to pewnik. Niekiedy za pojawianie się i znikanie różnego rodzaju objawów odpowiedzialne są wahania hormonalne – wówczas jest to zupełnie naturalne. Być może pomocne okażą się odpowiedzi naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagle-ustanie-objawow-ciazowych oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow.

Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to warto skonsultować się z lekarzem i dodatkowo wykonać badanie krwi na obecność beta hCG, by sprawdzić jego przyrost. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy