Czy moje dolegliwości świadczą o zapłodnieniu?

Witam miesiączka rozpoczęła mi się 2 września a skończyła 5. Mam miesiączki nieregularne . 6 września współżyłam z partnerem , który nie zdążył wyciągnąć i doszło do wytrysku ale w małej ilości . Od 3 dni czuje się bardzo słabo , temperatura 37,2. Zgaga , senność , ciemne brodawki . Apetyt bardzo wzrósł chodź mam mdłości , częste wizyty w toalecie i biegunka. Czy to może być ciąża czy panikuje i mogą to być objawy przed miesiączką ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Panią dolegliwości mogą pojawić się z wielu różnych przyczyn. Takie objawy, jak zgaga, osłabienie, podwyższona temperatura, mdłości, większy apetyt i częste oddawanie moczu mogą sygnalizować zarówno ciążę, jak i różne schorzenia.

Aby potwierdzić lub wykluczyć możliwe zapłodnienie w pierwszej kolejności zalecamy wykonanie testu ciążowego. W aptekach czy drogeriach znajdzie Pani zarówno testy strumieniowe, paskowe lub płytkowe, które umożliwiają szybkie odczytanie wyniku. Najlepiej jeśli wykona je Pani w dniu spodziewanego okresu, aby mieć pewność, że wynik będzie wiarygodny. Można również wykonać test z krwi beta hcg, aby zbadać stężenie gonadotropiny kosmówkowej w surowicy. Takie badanie jest również popularną metodą wykrywaniu ciąży już na wczesnym etapie.

Jeżeli testy nie potwierdzą Pani przypuszczeń, możliwe jest, że te objawy są powiązane z nadchodzącym okresem. Nie zaszkodzi również wizyta kontrolna u ginekologa, aby wykluczyć infekcje intymną.

Więcej o objawach ciąży może przeczytać Pani w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

Warto również sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mdlosci-i-zgaga-moga-sugerowac-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bole-brzucha-zgaga-i-mdlosci-moga-byc-objawem-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-sennosc-a-ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.