Czy mogło dojść u mnie do zapłodnienia w wyniku tego zbliżenia?

Witam serdecznie! Mam 19 lat i podczas dni płodnych 2 dni przed owulacja uprawiałam z chłopakiem seks w prezerwatywie- nie pękła nie skończył we mnie ani we prezerwatywie ani się nie zsunela, później tylko był seks oralny. ( dodam ze byliśmy jeszcze pod wpływem alkoholu ale nie bardzo) Moja pytanie brzmi czy mogę po takim zajściu potwierdzić ciąże ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Jeżeli podejrzewa Pani, że w wyniku tego stosunku mogło dojść do zapłodnienia w pierwszej kolejności warto wykonać testy ciążowe dostępne w aptece. Do wyboru ma Pani m.in. testy strumieniowe, paskowe lub płytkowe, które potrafią wykryć ciążę często już po 7 dniach od zapłodnienia. Najlepiej wykonać je jednak w dniu spodziewanej miesiączki. Warto pamiętać, że ich wyniki nie zawsze mogą wyjść wiarygodne, na co mogą mieć wpływ różne czynniki.

Dla większej pewności warto dodatkowo wykonać badanie laboratoryjne beta HCG, czyli hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jego stężenie wzrasta bardzo szybko na początku ciąży, więc umożliwia jej szybkie potwierdzenie.

Sygnałem rozwijającej się ciąży poza brakiem miesiączki mogą być także różne inne dolegliwości, jak nudności, zawroty głowy, wzmożona senność czy ból piersi.

Jeżeli testy potwierdzą ciążę, proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem ginekologiem, który wskaże Pani dalsze postępowanie.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule dostępnym w naszym serwisie:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Warto również przeczytać, jak na pytania dotyczące podobnej tematyki odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-w-czasie-dni-plodnych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-w-wyniku-seksu-oralnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.