Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niektóre leki antydepresyjne czy przeciwpsychotyczne faktycznie mogą wpływać wynik testu ciążowego, ale lek Sympramol do nich nie należy. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-antydepresyjne-maja-jakis-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-antydepresyjne-wplywaja-na-wynik-testu-ciazowego.

Wyniki testu ciążowego mogą zaburzyć leki zawierające hormon beta hCG, a także błędy popełnione podczas wykonywania testu (za bardzo rozwodniony mocz czy wykonanie testu za wcześnie). Więcej na ten temat w naszej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Jeżeli ma Pani wątpliwości, warto wykonać badanie laboratoryjne na obecność gonadotropiny kosmówkowej – w razie podwyższonego poziomu hormonu, zbadanie go po 2 dobach powinno jednoznacznie wskazać lub wykluczyć ciążę.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy