Czy leki antydepresyjne wpływają na wynik testu ciążowego?

Biorę go już ok. 1,5 roku, od ponad miesiąca nie mam okresu. Obawiam się ciąży. Robiłam już 3 testy ciążowe, wszystkie wyszły negatywne, ale okres wciąż się nie pojawia! Zastanawiam się, czy tabletki mogą w ten sposób zafałszować wynik? A gdy okaże się, że jednak jestem w ciąży i wiedząc co te tabletki mogą zrobić z płodem, mogę jakoś... hmm... nie wiem, naprawić/zapobiec skutkom leku? Tak, by dziecko było zdrowe? Boję się, że może poważnie je skrzywdziłam nieświadomie :(

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witam!

Leki antydepresyjne nie wpływają na wynik testu ciążowego. Jednak we wczesnej ciąży możliwy jest fałszywie ujemny wynik ciążowy, a Pani obawy co do negatywnego wpływu antydepresantów na płód są uzasadnione. Najlepiej będzie, jeśli niezwłocznie uda się Pani do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyny braku miesiączki.

Pozdrawiam!