Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy wykonać test ciążowy, by wynik był wiarygodny?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, czy jest szansa na to, że będę w ciąży? Man 31-32-dniowe cykle. Ostatnio współżyłam w 15, 17 i 19 dniu cyklu (staramy się o dzidzię). W 25 dniu cyklu miałam jednodniowe, delikatne, brązowe plamienie. Od kilku dni mam dziwne kłócia w podbrzuszu, jednak dziś, czyli w 27 dniu cyklu zrobiłam domowy test ciążowy i wyszedł negatywnie. Kiedy powinnam powtórzyć test, albo kiedy mogę pójść na beta hcg, żeby test był wiarygodny?

KOBIETA ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Proszę poczekać do dnia spodziewanej miesiączki - czyli  jeszcze jakieś 5 dni. Jeśli miesiączka nie pojawi się w spodziewanym terminie, proszę wykonać test ciążowy. Gdyby okres nie pojawił się w terminie, a test ciążowy miałby negatywny wynik, to należy wziąć pod uwagę fałszywie ujemny wynik (czyli, że ciąża jest, choć wynik wyszedł ujemny) i powtórzyć test np. po tygodniu, dwóch.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy