Kiedy najwcześniej wykonać test ciążowy?

Mam 20 lat i 3-letniego synka. Zazwyczaj mam nieregularne miesiączki. Ostatnią miałam 16 września i do tej pory nic. Ostatni raz tydzień temu kochałam się z partnerem. Zrobiłam dziś test ciążowy, ale wyszedł negatywnie. Czy mogę być w ciąży? Proszę o poradę, czy test wykryje ciążę 7 dni po stosunku?

Witam serdecznie!

Dnia 23 października był to Pani 38 dzień cyklu. Jeżeli ma Pani nieregularne cykle, to długość ta nie jest niczym zaskakującym. Oczywiście należałoby przeanalizować średnie długości Pani cykli oraz najdłuższy cykl w życiu.

Testy ciążowe zaleca się wykonywać nie wcześniej niż 14 dni od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Po 8-10 dniach może Pani wykonać test z krwi. Wcześniejsze wykonanie testów wiąże się z ryzykiem uzyskania testów fałszywie ujemnych.

W obecnej sytuacji powinna Pani powtórzyć test za kilka dni.

Pozdrawiam