Biała kreska na teście ciążowym

Witam! Zrobiłam test ciążowy na którym druga kreska wyszła koloru białego. Powinnam powtórzyć test czy ta biała kreska może oznaczać ciążę? Na Państwa stronie przeczytałam, że biorąc tabletki antykoncepcyjne nie ma czegoś takiego jak "dni płodne" ale pomijając tabletkę istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Więc kiedy się pominie tabletkę- wtedy są dni płodne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Druga (testowa) kreska powinna być niebieska lub choćby jasnobłękitna, by wynik testu można było uznać za pozytywny. Proponuję powtórzyć test ciążowy, z moczu porannego, tym razem wybierając innego producenta.

Termin "dni płodne" dotyczy zwykle kilku dni w środku cyklu, przed i tuż po owulacji. W czasie przyjmowania tabletek, owulacja jest zwykle całkiem "wyłączona"- nie ma więc oczywiście wtedy dni płodnych. Jeśli kobieta zapomni przyjąć jedną tabletkę, to istnieje ryzyko pojawienia się owulacji, ale nie dzieje się tak automatycznie.

Pozdrawiam serdecznie!