Jak działa test owulacyjny?

Dzień dobry. Pierwszy raz korzystam z testów owulacyjnych.Pierwszy test zrobiłam dwa dni temu. Kreska testowa wyszła jasna, a wiec wynik negatywny. Wczoraj kreska testowa była w odcieniu zbliżonym do kreski kontrolnej. Dziś rano kreska testowa była znacznie ciemniejsza od kreski kontrolnej. Kiedy zatem nastąpi owulacja w ciągu 24h od wczorajszego testu czy dzisiejszego? Wczoraj bolał mnie brzuch,czy to mogło wskazywać, że doszło do owulacji już wczoraj, czy wtedy druga kreska dziś byłaby ciemna?

Paskowy test owulacyjny mierzy stężenie LH, im większe tym mocniejszy pasek na teście. Nie jest on jednak dokładny. W celu dokładnego określenia owulacji zaleca się wykonanie USG