Objawy a negatywny wynik testów ciążowych - czy będę mamą?

Witam. Kochałam się z narzeczonym w dniach płodnych, bez zabezpieczenia, z wytryskiem w środku. Możliwe nawet, że w czasie owulacji, jednak cykle mam nieregularne 27-33 dni, więc pewności nie ma. Zdaję sobie sprawę, że mogłam zajść w ciążę i nie przeraża mnie to, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Ostatni okres dostałam 7 sierpnia, kochaliśmy się często w dniach 19-24 sierpnia, a spodziewaną miesiączkę miałam dostać około 9 września. Okres dostałam 3 września i nie jest to normalny okres, tylko brązowo-czerwone plamienie i właściwie po tych 3 dniach się kończy.

Zazwyczaj moje okresy były obfite i trwały 4-5 dni. Dodam, że jestem senna, przytyłam kilogram przy sporej aktywności fizycznej. Podejrzewam ciążę, jednak test ciążowy zrobiony 6 września z porannego moczu wyszedł negatywnie. Obecnie przebywam za granicą i nie mam możliwości szybkiego pójścia do ginekologa.

Witam serdecznie!

Zmiana charakteru miesiączki na mniej obfity może sugerować wczesną ciążę. Pozostałe dolegliwości także uznawane są za objawy prawdopodobne ciąży. Niestety bez badania ginekologicznego nie można jednoznacznie wykluczyć czy potwierdzić ciąży.

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki jedynie po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Konieczne jest również jego wykonanie z porannej porcji moczu. Proszę jednak pamiętać, że testy z moczu cechują się jednak ok. 98% skutecznością. Około 2% testów daje wyniki fałszywie ujemne.

Jeżeli chce Pani ostatecznie przekonać się o swoim stanie, warto powtórzyć test za kilka dni lub już teraz oznaczyć stężenie hormonu betaHCG w surowicy krwi. Badanie to powinno być dostępne w każdej przychodni. Warto się na nie zdecydować, gdyż w ciągu doby uzyskujemy 100% wiarygodny wynik.

Pozdrawiam