Plamienie implantacyjne a negatywny test ciążowy

Witam! Jest to 4 cykl naszych starań. W tym cyklu dostałam okres 8 września, od 5 do 9 dnia cyklu brałam Clostilbegyt. 17 września byłam u ginekologa - pęcherzyk miał 20 mm i dostałam zastrzyk na pęknięcie. Miałam też w tym samym dniu badanie na drożność jajowodów i dostałam czopki o nazwie Scopolan. 30 września pojawiły się u mnie brązowe plamienia, najpierw jasne, a potem ciemne. Tego dnia zrobiłam też test ciążowy rano, ale nie z pierwszego moczu i wyszedł negatywnie. Czy mimo wszystko może to być ciąża? Kochaliśmy się z mężem według zaleceń lekarza.

Witam serdecznie!

Każdy stosunek mający miejsce w dniach płodnych może zakończyć się zapłodnieniem. Na tym etapie niemożliwe jest ustalenie Pani stanu. Wspomniane plamienie może być zarówno objawem stymulowanego pęknięcia jajeczka, a także implantacji (tzw. plamienie implantacyjne).

W obecnej sytuacji wskazane jest zatem wykonanie testu ciążowego. Poprzedni test należy uznać za niewiarygodny, gdyż został wykonany w nieprawidłowy sposób. Domowe testy ciążowe zaleca się wykonywać nie wcześniej niż po 14 dniach od daty ostatniego stosunku, koniecznie z porannej porcji moczu, kiedy ten jest najbardziej stężony.

Na marginesie chciałabym zauważyć, że 3 miesiące nieudanych prób nie budzą niepokoju i na pewno nie są wskazaniem do prowadzenia szczegółowej diagnostyki i stymulacji owulacji.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam