Plamienie implantacyjne a możliwość ciąży

witam w 14 dniu cyklu mialam pecherzyk 20mm i dostalam pregnyl 5000j, wspolzylam z mezem przez 3 dni z wyjatkiem dnia zastrzyku a w 21 dniu cyklu wieczorem zobaczylam troche krwi a w 22 dniu mam czerwone krwawienie jak na okres. Choc miesiaczke mialam do tej pory co 28-30 dni, ale ostatni cykl pojawila sie po 26 dniach. Czy to moze byc plamienie implantacyjne i jakims cudem jestem w ciazy czy miesiaczka przyszla za wczesnie? jesli okres pojawil sie w 22 dniu to co to moze oznaczac?prosze o odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie określić przyczynę opisanego krwawienia. Może być to bowiem zarówno plamienie implantacyjne, miesiączka jak i plamienie śródcyklowe jako wyraz np. zaburzeń hormonalnych. Póki co musi Pani wykazać się odrobiną cierpliwości i poczekać na możliwość wykonania testu ciążowego.