Czy to może być jednak plamienie implantacyjne?

Cześć. Piszę bo zaczęło mnie niepokoić... Okres ostatni raz miałam 12.04. Z kolei 28 kwietnia byłam u ginekologa, robił mi USG i wyszło że jestem też przed owulacją. Był to 17 dzień cyklu. Od tamtej pory współzylam trzy dni z rzędu bo staram się o dziecko. Od wczoraj tzn. 03.05 - 22 dzień cyklu dostałam brązowe plamienia. Dziś miałam trochę brązowego, trochę krwi. Ale to zdecydowanie za wcześnie na miesiączkę. Czy to może być ciąża ?? Czy to jest plamienie implantacyjne? Zawsze miałam brązowe plamienia przed miesiączką, no ale to zdecydowanie za wcześnie skoro w 17 dc byłam przed owulacją ( test owulacyjny również to potwierdził) a dziś mam dopiero 23 DC.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

taka wydzielina może być plamieniem implantacyjnym – jest to prawdopodobne, zwłaszcza w kontekście starań o ciążę.

To czym wyróżnia się plamienie implantacyjne od krwawienia miesiączkowego to to, że trwa ono krócej, jest mniej obfite i nie znajdują się w nim skrzepy charakterystyczne dla menstruacji.

Za jakiś czas proszę wykonać test ciążowy z moczu bądź krwi. Najlepiej zrobić to w dniu spodziewanej miesiączki, aby testy były wiarygodne. Wówczas okaże się, czy doszło do zapłodnienia. Jeśli nie, to plamienie warto skonsultować z lekarzem, gdyż może ono oznaczać, że dochodzi do jakichś nieprawidłowości ginekologicznych.

Więcej na temat plamienia implantacyjnego przeczyta Pani w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.