Czy jest szansa ze plamienie, które dostałam to plamienie implantacyjne?

Witam. Moje cykle są dosyć nieregularne, ale trwają średnio co 37 dni. Ostatnia miesiączka 26.02. Razem z mężem staramy się o dziecko. Od dluzszego czasu zwiastunem moich miesiączki są różowe lub brązowe plamienia. W tym cyklu w 40dc dostałam właśnie takie plamienia. Czy jest szansa na ciąże ? Dodam ze temperatura ciała jest podwyższona, testy które robiłam (ostatni właśnie w 40dc z porannego moczu) wyszły negatywne. Oprócz powiekszonych piersi i kilku sytuacji gdzie mnie mdlilo nie mam żadnych innych objawów zwiastujacych miesiączka. Zazwyczaj zaczynal mnie już pobolewac brzuch, nawet jeśli miesiączka się opóźniała, dodam że są to dosyć mocne bóle więc nie jestem w stanie ich nie zauważyć. Zastanawiam się czy jest szansa ze plamienie które dostałam to plamienie implantacyjne. Dodam rowież ze od kilku dni odczuwam co jakiś czas takie ćmienie w podbrzuszu. Całkowicie inne niż dotychczas. Bardzo proszę o rade. Nie jestem w stanie w chwili obecnej udać się do lekarza.

Redakcja abcZdrowie

Witam, plamienie implantacyjne, spowodowane zagnieżdżeniem się zarodka w macicy, pojawia się 7, czasem 12 dni po zapłodnieniu, dlatego bywa mylone z menstruacją. Niejednokrotnie towarzyszą mu również objawy typowe dla ciąży, czyli mdłości i wzmożona tkliwość piersi. W tym materiale zostały drobiazgowo omówione wczesne symptomy ciąży, serdecznie zachęcam do przeczytania: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-ciaza-sprawdz. Tym, co zdecydowanie odróżnia plamienie implantacyjne od miesiączki, jest kolor wydzieliny – zazwyczaj dużo bledszy od krwi miesięcznej. Jej ilość też powinna być dużo mniejsza. Po więcej odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne. Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy w Pani przypadku można mówić o plamieniu implantacyjnym, skoro podobne krwawienie obserwuje Pani przed miesiączką. Za menstruacją przemawia również fakt, że oba wykonane przez Panią testy ciążowe pokazały wynik negatywny. Dla większej pewności może Pani wykonać kolejny – sugeruję zakup innego niż poprzednie, dla porównania. Może Pani również wykonać badanie z krwi – ono nie pozostawi żadnych wątpliwości. Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu, omawiającego hormon beta hCG: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.