Czy to nadal jest krwawienie implantacyjne czy jednak okres?

Witam, Czy to nadal jest krwawienie implantacyjne czy jednak okres. Ostatni okres miałam 5 czerwca 2020. Na początku lipca zaczęłam zauważać zmiany w swoim organizmie. Bardziej pełne piersi, chodziłam do toalety co kilka minut. Od 8 lipca byłam pewna, ze mam krwawienie implantacyjne (brązowa, skąpa wydzielina; dosłownie kilka plamek dziennie) Dziś (10.07) jednak po porannej toalecie zauważyłam, ze plamie dużo bardziej obficie i już bardziej ciemnoczerwoną, rozwodnioną krwią. Bardzo proszę o wskazówki.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie napisała Pani nic na temat długości trwania swojego cyklu ani tego, kiedy odbył się stosunek potencjalnie prowadzący do zapłodnienia, natomiast plamienie implantacyjne ma miejsce między 7. a 12. dniem od zapłodnienia i przypomina właśnie skąpe krwawienie lub plamienie, nie budzące skojarzenia z menstruacją. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Natomiast, jeżeli potem pojawiło się stosunkowo obfite krwawienie, to jest duże prawdopodobieństwo, że nie jest Pani w ciąży lub doszło do poronienia, które na takim etapie ciąży jest bardzo częste. Jeśli ma Pani wątpliwości, sugeruję wykonanie testu ciążowego – najlepiej oznaczyć poziom beta hCG z krwi. Wyniki powinny rozwiać wątpliwości. Więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.