Czy to może być oznaka zagnieżdżającego się jajeczka?

Witam, otóż staramy się z mężem o drugą dzidzie, ostatnia miesiączka była 29 października, od trzech dni czuję ból/ucisk w podbrzuszu oraz napięte mam podbrzusze, kłucie w pachwinach, częste korzystanie z toalety. Czy to może być oznaka zagnieżdżającego się jajeczka ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety trudno mi precyzyjnie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie, ponieważ nie podaje Pani tak istotnych informacji, jak długość i regularność cykli czy data stosunku.

Natomiast implantacja, czyli zagnieżdżenie się zarodka w macicy ma miejsce około 7.-12. dnia od zapłodnienia i mogą mu towarzyszyć takie dolegliwości jak niewielkie krwawienie czy plamienie. Możliwe są delikatne skurcze macicy, natomiast zdecydowanie nie powinny być to bóle podobne do menstruacyjnych. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Natomiast ucisk na pęcherz moczowy czy kłucie w pachwinach mogą mieć związek z zapłodnieniem, ponieważ niedługo po zapłodnieniu wzrasta produkcja hormonów ciążowych, w tym gonadotropiny kosmówkowej czy progesteronu. One odpowiedzialne są za większość dolegliwości ciążowych I trymestru i, choć rzadko, to u niektórych kobiet pewne symptomy manifestują się już około 4-7 dni po zapłodnieniu. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Sugeruję wykonanie testu ciążowego po upływie minimum 14 dni lub zgłoszenie się do laboratorium – badanie stężenia beta hCG we krwi będzie najbardziej miarodajne i powinno rozwiać Pani wątpliwości. Szerzej o badaniu pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.