Czy ta ciąża rozwinie się prawidłowo?

Dzień dobry, dzień po spodziewanej miesiączce beta HCG wynosiła 23,93, po 48h 47,87. Czy jest możliwość aby była to zdrowa ciąża? Odczuwam delikatne „rozpierania” w podbrzuszu. Pojawiły się delikatne brązowe plamienie, jednak to prawdopodobnie w wyniku obecności torbieli krwotocznej na jajniku.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak najbardziej istnieje możliwość, że ciąża rozwija się prawidłowo.

W większości laboratoriów wynik uznawany jest za pozytywny, kiedy poziom beta-HCG wynosi ponad 5 mlU/ml. Więcej o interpretacji wyników przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Stężenie gonadotropiny kosmówkowej rośnie bardzo szybko. W pierwszych tygodniach ciąży powinno ono podwajać się co 48 godzin, co można zaobserwować w Pani przypadku. Proszę udać się do ginekologa, który będzie mógł potwierdzić ciążę.

Uczucie rozpierania w podbrzuszu może być związane z rozciąganiem macicy i więzadeł. Natomiast delikatne plamienia mogły wystąpić na skutek implantacji zarodka, choć niewykluczone, że wystąpiły one również z powodu torbieli. Lekarz z pewnością wyjaśni to Pani podczas wizyty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.