Co oznacza taki wynik b-HCG u 25-latki?

Witam, czy wynik beta hcg wynoszący 6, 176 i powtórzony po 48h 6,988 w 6 tygodniu ciąży ma zbyt niski przyrost czy są jakieś nadzieje i można spróbować powtórzyć badanie po kolejnych 48h?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na początku ciąży hormon gonadotropiny kosmówkowej nazywany również beta-HCG rośnie bardzo szybko. Zakłada się, że prawidłowy wzrost oznacza podwajanie wartości co 2-3 dni.

W Pani przypadku nastąpił niewielki przyrost, co może sugerować problemy z utrzymaniem ciąży, lecz nie należy brać tego za pewnik. Zawsze należy być dobrej myśli i mieć nadzieję, że ciąża się utrzyma i będzie rozwijała się prawidłowo.

Jak najbardziej powinna więc Pani powtórzyć badanie – nawet kilkukrotnie. Trzymamy kciuki!

Ogólnodostępne normy beta-HCG w ciąży znaleźć można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.