Czy mogę być w ciąży po naszym stosunku z mężem?

Witam, niepokoi mnie sytuacja w której się znajduje, no więc 7 października miałam okres, we wrzesniu był 10. Ogólnie jest nieregularny. Czy zatem mogę być w ciąży jeżeli odbylam stosunek z mężem 2 listopada A okres powinien być 3 ale się spóźnił i pojawiło się krwawienie 6 ale jest bardzo słabe, bóle brzucha normalne jak przy okresie. Tylko czy to słabe krwawienie może świadczyć o ciazy? Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ponieważ wspomina Pani, że cykle są nieregularne, to niestety trudno mówić w tej sytuacji o pewnikach. Przesunięcia w cyklu, powodujące pojawienie się owulacji nawet dwukrotnie nie są wykluczone. Dlatego tylko obserwacja własnego organizmu i świadomość zmian, jakie w nim zachodzą podczas dni płodnych i owulacji jest kluczowa. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-dni-plodnych.

Teoretycznie stosunek z 2. listopada nie powinien prowadzić do zapłodnienia, mimo opóźnienia się miesiączki. Słabe krwawienie również nie jest wyznacznikiem ciąży, zatem nie należy się tym sugerować. Oczywiście nietypowe krwawienie pojawiające się około 7-12 dni po stosunku czy brak miesiączki w ogóle mogą wskazywać na zapłodnienie. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Jednak przy podejrzeniu ciąży istotny jest test ciążowy lub badanie na obecność hormonu beta hCG. Jeżeli więc poza nietypowym krwawieniem pojawią się jakieś dolegliwości lub cokolwiek innego będzie budziło Pani wątpliwości, sugeruję oznaczenie stężenia gonadotropiny kosmówkowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.