Czy w naszym wypadku ryzyko zapłodnienia było duże?

Witam, z dziewczyna uprawialismy seks z prezerwatywa w jej 6 dniu cyklu. Miała jeszcze skąpe krwawienie. Ma regularne cykle 27-28 dni. Niestety pekla nam prezerwatywa, poczułem to jak już dochodzilem. Wydaje mi się że zdążyłem wyjac penisa przed wytryskiem, jednak do końca pewny nie jestem czy coś nie wpłynęło do pochwy. Zdaje sobie sprawę że zawsze można zajść w ciaze, ale czy w tym wypadku ryzyko jest duże? Bardzo proszę o pomoc ,bo mnie to martwi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przy założeniu, że Pańska partnerka ma regularne cykle o długości 28-30 dni, prawdopodobieństwo zapłodnienia w 6. dniu cyklu jest niemal zerowe. Owulacja teoretycznie powinna przypadać na 14.-15. dzień cyklu, zaś dni płodne to okres od 11. do 16. dnia cyklu – w dużym uogólnieniu. Zatem sądzę, że nie mają Państwo powodów do obaw. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-dni-plodnych.

Natomiast proszę pamiętać, że wiele czynników może wpłynąć na pewne przesunięcia w kalendarzu owulacyjnym, zatem tylko Pańska partnerka jest w stanie precyzyjnie określić te dni na podstawie uważnej obserwacji własnego ciała. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, to warto wiedzieć, że są także inne niż mechaniczne metody antykoncepcji, w tym – w sytuacjach tego wymagających – także antykoncepcja postkoitalna. Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-kazdy-mezczyzna-powinien-wiedziec-na-temat-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.