Czy po tym pęknięciu prezerwatywy mamy powody do obaw?

Mam krótkie pytanie. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Ostatnio uprawialem seks z dziewczyna tzn w nocy 6/7 dnia cyklu. Miała jeszcze minimalne krwawienie. Ma cykle 27-28 dniowe regularne. Pekla nam niestety prezerwatywa pod koniec, wyjalem penisa jednak nie jestem pewny czy zdążyłem. Czy ryzyko ciazy jest duże? Czy raczej nie powinienem się obawiać. Ma 21 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli cykle są regularne, do zbliżenia doszło 6-7 dnia cyklu, a dodatkowo dostanie się ejakulatu do pochwy jest wątpliwe, to sądzę, że nie mają Państwo powodów do obaw.

Natomiast proszę się liczyć z tym, że prezerwatywa jest środkiem antykoncepcji mechanicznej, która odznacza się stosunkowo dużą zawodnością. Dlatego wskazana jest ostrożność podczas seksu w dni płodne partnerki. Warto także zastanowić się, czy powodem pęknięcia prezerwatywy nie było nieumiejętne obchodzenie się z nią lub źle dobrany rozmiar. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skutecznosc-prezerwatywy.

Być może warto rozważyć także wybór innej metody antykoncepcji – tak, by ryzyko ciąży dodatkowo zniwelować. Odsyłam do materiału, który może będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/tymczasowe-metody-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.