Ryzyko ciąży po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej i pęknięciu prezerwatywy

WITAM,PILNE!2014 rok 6-10sty miesiaczka,29dni pozniej kolejna 4lut-9, 30 dnia kolejna 6 marzec- z 28lutego na 1marca pekla prezerwatywa po12h zazylam pigulke 72po, 6marca dostalam okres,a z piatku(7) na sobote(8) czyli z 2na 3dzien cyklu pekla znowu prezerwatywa"TYDZIEN POZNIEJ PO PIGULCE 72",nie zawierala spermy.partner od razu sie wycofal.Czy powinnam zazyc pigulke 72h?czy jest ryzyko ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie w opisanym przypadku ryzyko ciąży istnieje, aczkolwiek jest naprawdę znikome. Decyzja o tym, czy zażyć kolejną tabletkę należy jednak zdecydowanie do Pani.