Przyjęcie tabletki Escapelle po pęknięciu prezerwatywy

Zastosowanie Escapelle Witam.Musze sie poradzic,mianowicie przydazyla mi sie wpadka(pekla prezerwatywa)okres zaczal mi sie 3maja.2014 trwal ok.5-6dni.. , ale p do sedna;11maja pekla nam prezerwatywa ok godziny 23.00 ,12Maja ok.13h po niebezpiecznym stosunku zazylam tabletke Escapelle .18.maja dostalam lekkie krwawienie..Prosze mi napisac czy ta tabletka jest na tyle skuteczna bym mogla spac spokojnie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Escapelle jest uznaną metodą antykoncepcji postkoitalnej, jednak jak każda inna metoda antykoncepcji również ta nigdy nie jest w 100% skuteczna. Lek przyjęty został jednak na tyle szybko, że szansa na zajście w ciążę jest niska.