Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy i zażyciu Levonelle

Witam, Moj cykl normalnie rozpoczyna sie 20 dnia miesiaca, okres trwa 5 dni. W tym miesiacu pojawil sie szybciej, 11 czerwca (okres trwal do 16 cze). Dzis jest 29 czerwca. Wczoraj w nocy pekla nam prezerwatywa. Dzis rano, po ok 8h po stosunku, zazylam tabletke "po" Levonelle 1500. Jakie jest ryzyko zajscia w ciaze? I nawet jesli bylabym teraz w okresie dni plodnych (10-15 dni po zakonczeniu okresu? Teraz minelo 12-13 dni...), to czy to cos zmienia dla dzialania tabletki? Z gory dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjęcie tabletki po takim czasie od stosunku daje dużą skuteczność. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.