Czy moja dziewczyna jednak może być w ciąży?

witam wspozylem z dziewczyną. 01.10. skończyła miesiączkowac 28-29 (nie pamirtam) uprawialismy sex 2 razy w prezerwatywie nie została ona naruszona. od niedawna zauważyła ze co pare dni ma plamienie (z śluzem)towarzyszy jej przy tym ból podbrzusza i jest strasznie senna od tygodnia czy moze byc w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli stosunek płciowy miał miejsce 2 dni po zakończeniu krwawienia przy zastosowaniu antykoncepcji mechanicznej, to ryzyko zapłodnienia nie występuje. Zatem ciążę mogą Państwo wykluczyć. Być może zainteresuje Pana ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/skutecznosc-prezerwatywy.

Plamienia i ból podbrzusza mogą mieć wiele przyczyn – poczynając od zaburzeń hormonalnych (niedomoga lutealna) aż po infekcje intymne i schorzenia dróg rodnych. W takiej sytuacji wskazane, by Pańska partnerka skonsultowała swoje dolegliwości z ginekologiem. Szerzej ten problem porusza materiał dostępny pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.