Czy możliwe jest, że moja dziewczyna jest w ciąży?

24 kwietnia uprawiałem stosunek bez zabezpieczenia z dziewczyną, 8 maja miała brązowe plamienia przez 4 dni, i 1 czerwca dostała normalny okres, czy jest możliwość że jest w ciąży? Dodam że do tej pory miała nieregularne miesiączki.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po pierwsze, dla większej pewności zalecamy wykonanie testu ciążowego. Powinno się to odbyć co najmniej 10 dni po stosunku, aby test był jak najbardziej wiarygodny.

Jeżeli normalny okres pojawił się 1 czerwca, raczej na pewno ciąża i tak została wykluczona. Pojawiające się w maju brązowe plamienia wcale nie muszą oznaczać tzw. plamienia implantacyjnego, które jest oznaką zapłodnienia. Brązowy kolor miesiączki oznacza zazwyczaj, że w drogach rodnych pojawił się jakiś stan zapalny. Często ma to miejsce przy infekcjach intymnych, więc jeżeli pojawiło się zaczerwienienie, pieczenie lub swędzenie okolic intymnych, to partnerka powinna się udać do ginekologa na badania kontrolne.

Jeżeli nie planują Państwo ciąży, zalecamy, aby stosować szeroko dostępne na rynku środki antykoncepcyjne. Są nimi na przykład: prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne lub wkładki domaciczne.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który przedstawia metody antykoncepcyjne:

https://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcyjne-dla-kazdego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.