Czy krwawienie implantacyjne po takim czasie od stosunku jest możliwe?

Dzień dobry, stosuje antykoncepcje doustna, czy możliwe jest aby krawienie implantacyjne wystąpiło po prawie 3 tygodniach od ostatniego stosunku, a w między czasie jeszcze było krawienie z odtsawienia? Jestem w połowie nowego opakowania, poltora tygodnia temu skonczylo mi sie krawienie, dzis zauwazylam delikatne brazowe uplawy, chce wykluczyc ze to moze byc spowodowane ciaza a nie mam mozliwosci zrobienia testu narazie. Tabletki bralam prawidlowo, dodatkowo ostatni stosunek byl z prezerwatywa. Czy jest szansa zeby to byla ciaza?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie implantacyjne pojawia się po 6-12 dniach od zapłodnienia – niemożliwe jest zatem, by wystąpiło u Pani po niemal trzech tygodniach od stosunku. Prawidłowo stosowane pigułki antykoncepcyjne dają skuteczność rzędu 99,9%, więc wystąpienie owulacji jest mało prawdopodobne.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Natomiast brązowe plamienia, pojawiające się w trakcie cyklu, to jeden z najczęstszych skutków ubocznych mogących wystąpić w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Plamienia śródcykliczne zazwyczaj pojawiają się u kobiet, które niedawno rozpoczęły stosowanie tej metody antykoncepcji oraz u tych, które od kilku lat stosują ten sam preparat.

Więcej informacji na temat możliwych skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Brązowe plamienia z pochwy nie oznaczają ani ciąży, ani nie świadczą o obniżeniu skuteczności pigułek antykoncepcyjnych, lecz jeżeli będą się pojawiać częściej, to należy skonsultować się z ginekologiem. Lekarz może zadecydować o zmianie preparatu na inny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.