Czy to plamienie mogło być implantacyjne u 25-latki?

Od ponad dwóch lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie20. W tym cyklu przy 16 tabletce ( pojawiło się u mnie plamienie. Wyglądało jak początek okresu i po nim przez dwa dni miałam problem ze wdęciami i bólem brzucha (podobnym do tego, które mam przy krwawieniu z odstawienia, takie skurcze i kłucie w podbrzuszu), ale więcej krwi już nie było. Nigdy nie miałam też problemu z suchością przy tabletkach i śluzu było raczej dużo, a po tym plamieniu jets go jak na lekarstwo. Nie pominęłam żadnej tabletki z opakowania, ale niestety zdarzały mi się rozbieżności w godzinie ich przyjmowania, choć nigdy nie było to więcej niż 4-5 godzin. Czy to mogło być plemienie implantacyjne? Ostatnie stosunki przed nim były jeden 2 dni wcześniej, a drugi 11 dni. Do planowanego krwawienia z odstawienia w dniu plamienia był ponad tydzień. Jestem umówiona na wizytę u ginekologa na koniec tygodnia, ale odchodzę już od zmysłów.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe, a więc plamienie, którego Pani doświadczyło raczej nie było plamieniem implantacyjnym.

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się nieregularne plamienia oraz krwawienia, które są jednym z często występujących skutków ubocznych i nie świadczą one o braku ochrony.

Jeśli jednak niepokoi się Pani o zajście w ciążę, proszę wykonać test ciążowy. Więcej informacji udzieli Pani również lekarz, do którego się Pani wybiera.

Poniżej umieszczamy podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-stosunku-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.