Czy to plamienie jest normalne przy antykoncepcji?

Witam. Tabletki antykoncepcyjne zawsze brałam regularnie. W maju niestety tak nie bylo. 11 dni przed krwawieniem z odstawienia dostalam brazowych czarnych plamien dosyc sporych. Te plamienia ciągnęly sie przez re 11 dni az do dnia krwawienia z odstawienia, bo w ten dzien krwawienia zmieniły sie w kolor czerwony. Czyli razem trwa to juz 2 tyg. Czy yo mozliwe ze to poczatki ciazy? Czytalam ze plamienia wtedy sa raczej skape do 3 dni i czerwone. A u mnie sie to ciagnie. Kolor czerowny przybral dopiero w dniu krwawienia z odstawienia. Czy to możliwe ze to ciaza. Mysle ze szanse sa raczej slabe.
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

wydłużone plamienia oraz krwawienia mogą wynikać z nieregularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Ponadto jest to bardzo częsty skutek uboczny doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Jeśli nie przyjmowała Pani regularnie pigułek antykoncepcyjnych, to istnieje także ryzyko zajścia w ciążę. W takiej sytuacji należałoby wykonać test ciążowy, by to zweryfikować.

Inne pytania z zakresu ginekologii umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-nieregularnym-przyjmowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/2-tygodniowe-plamienie-po-przyjmowaniu-tabletek-milinette.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty