Czy to przez stres i nieregularne branie tabletek?

Witam. Od 3 lat zazywam tabletki antykoncepcyjne. Zawsze brałam regularnie, nie plamiłam, a krwawienie z odstawienia zawsze miałam jak w zegarku. W maju miałam dużo stresu i brałam bardzo nieregularnie tabletki tzn. zawsze okolo 12 godziny bralam, a teraz albo w nocy, albo dwa dni z zrzedu zapominalam. Dostalam mocnego plamienia 11 dni przed krwawieniem z odstawienia. To plamienie wyglada tak jak krwawienie z odstawienia tylko troche mocniejsze i czarne. Plamienie mam juz od tygodnia. Czy to przez stres i nieregularne branie tabletek? Czy powinnam udac sie do ginekologa? Ostatnio miewałem infrkcje intymne, ktore byly niedoleczone.
KOBIETA, 25 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

plamienie mogło wystąpić z powodu stresu, ale bardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się nieregularne przyjmowanie tabletek. Takie postępowanie mogło doprowadzić do obniżenia skuteczności doustnej antykoncepcji hormonalnej, co w konsekwencji może poskutkować ciążą.

Uważamy, że w obecnej sytuacji warto wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa, zwłaszcza, że wspomina Pani o niedoleczonych infekcjach.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-plamienie-srodcyklliczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasne-i-skape-krwawienie-a-nieregularne-przyjmowanie-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty