Dlaczego moje krwawienie z odstawienia jest skąpe?

Od ponad roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Belara. Od wielu miesięcy jedynymi zbliżeniami jest petting (ze znikomą ilością zbliżeń miejsc intymnych i możliwości przeniesienia preejakulatu na palcu do pochwy). Tabletki biorę bardzo regularnie. Zazwyczaj krwawienia z odstawienia były skąpe, natomiast ostatnie 30.03-1.04 było brązowym plamieniem z mają ilością krwi. Obecne rozpoczęło się wczoraj (27.04) i objawia się tylko śladowymi ilościami brązowych plamień. 19.04 byłam u ginekologa, który stwierdził, że wszystko jest w porządku, nie widać objawów nadchodzącej owulacji, a endometrium ma grubość 3.1 mm. Czym więc mogą być spowodowane tak skąpe plamienia w dniu krwawień z odstawienia?
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie z odstawienia, które występuje podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, może mieć różny charakter. U jednych kobiet krwawienia są bardziej obfite, u innych mniej. Jest to kwestią indywidualną.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma obaw o zajście w ciążę – tym bardziej, że wspomina Pani wyłącznie o pettingu, który nie niesie ze sobą zwiększonego ryzyka zapłodnienia.

Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku, tak jak sugeruje lekarz, a skąpe krwawienia z odstawienia są normalnym objawem.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienia-z-odstawienia-podczas-stosowania-yaz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienia-z-odstawienia-przy-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.