Skąpe krwawienia z odstawienia podczas stosowania Yaz

Witam od 4 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yaz system 24 4, wszystko bylo wporzadku jednak od kilku miesiecy zmienil mi sie dzien oraz charakter krwawienia z odstawienia. Z normalnego na bardzo skape 2 dniowe. Lek przyjmowalam przestrzegajac wszystkich zalecen. Ciaze wykluczam. Jaka moze byc tego przyczyna? Czy konieczna moze byc zmiana preparatu na inny? Obawiam sie ze z biegiem czasu krwawienie zaniknie juz calkiem.

Aleksander Ropielewski

Może to być przejściowa zmiana wynikająca z wahań hormonalnych, jednak bez wyniku badań hormonalnych i przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie tego stwierdzić jednoznacznie, dlatego sugeruję kontakt z ginekologiem, który będzie miał taką możliwość.