Dlaczego mam słabe krwawienia z odstawienia?

Mam 23 lata, przyjmuje vibin mini od 5 lat. Badanie ginekologiczne wszystko dobrze - endometrium 2,98mm. Od dwóch miesięcy mam bardzo skąpe krwawienia z odstawienia, które wcześniej były dość bardzo obfite i trwały 5 dni, teraz jest to bardziej plamienie brązowe, które trwa 2-3 dni. Czy po odstawieniu antykoncepcji endometrium wróci do normy?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

antykoncepcja hormonalna znacząco wpływa na cykl i mocno go zmienia po to, by nie doszło do zapłodnienia. Krwawienia z odstawienia po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji często jeszcze przypominają miesiączki. Są kilkudniowe i dosyć obfite. W miarę upływu czasu oraz coraz większych ilości przyjętych opakowań, te krwawienia mogą zacząć się zmieniać. Niejednokrotnie stają się słabsze, barwa nie jest intensywna, a wydzielina przypomina bardziej plamienie, jakie występuje pod koniec miesiączki. Bardzo dobrze, że była już Pani z tym sprawie u ginekologa, który po wykonaniu badania stwierdził, że jest wszystko w porządku. Z tego też względu może być Pani spokojna. Możliwe, że jeszcze sytuacja się zmieni, a krwawienia staną się bardziej obfite. Jeśli pojawią się jeszcze inne niepokojące objawy, to konieczna będzie ponowna konsultacja z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/vibin-mini-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.