Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienia pojawiające się po krwawieniu z odstawienia to tzw. plamienia acykliczne czy też śródcykliczne – nie świadczą o ciąży, nie są też plamieniem implantacyjnym. Ono pojawia się około 6-10 dni po zapłodnieniu i ma kolor żywej krwi, a plamienie czy krwawienie trwa kilka godzin, choć nie musi wystąpić wcale.

Więcej informacji na temat krwawienia implantacyjnego w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Brązowe plamienia w trakcie zażywania pigułek antykoncepcyjnych są bardzo częstym skutkiem ubocznym stosowania preparatu hormonalnego. Zazwyczaj towarzyszą kobietom w pierwszych tygodniach czy miesiącach stosowania pigułek. Wówczas nie świadczą o niczym niepokojącym i ustępują z biegiem czasu. Nie świadczą także o nieskuteczności antykoncepcji, lecz wskazują na trwający proces adaptacji organizmu do przyjmowanych hormonów.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna.

Gdy brązowym plamieniom towarzyszą bóle brzucha, to może to oznaczać zaburzenia hormonalne. Takie dolegliwości pojawiają się też u kobiet, które pominęły lub przyjęły w niewłaściwy sposób pigułkę antykoncepcyjną – wówczas mogą świadczyć o niedostatecznej ilości hormonów we krwi. W tym przypadku sugerowałabym skonsultowanie się z ginekologiem, zwłaszcza jeśli dolegliwości nie ustąpią lub plamienia z pochwy będą się powtarzały.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy