Co mogło znaczyć takie plamienie?

Witam od 2 lat biorę vibin mini zawsze było wszsytko ok w przerwie 7dniowej brałam białe tabletki dostałam krwawienie w tym miesiącu po raz pierwszy 2 tabletki różowe przed końcem wystąpiło plamienie ale takie tylko jak się pocieralam po tzw. Siku i jak czułam wilgotne to też wytarlam się z plama czerwona co to może oznaczac

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – plamienia śródcykliczne są bardzo częstym skutkiem ubocznym podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, niekiedy również pojawiają się wskutek pominięcia jednej lub więcej pigułek.

Odsyłam do odpowiedzi na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-krwawienie-w-trakcie-brania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Jeżeli plamienia acykliczne pojawiają się sporadycznie i nie towarzyszą im żadne dodatkowe dolegliwości, nie świadczą o niczym niepokojącym i nie wiążą się również ze zmniejszeniem ochrony antykoncepcyjnej. W przeciwnym wypadku warto skonsultować się z ginekologiem, by zadecydował czy nie zachodzi konieczność zmiany preparatu na inny (zawierający większą dawkę hormonów).

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.