Czy faktycznie możliwe jest, że jednak zaszłam w ciążę?

Czy jest możliwość że jestem w ciąży? Ostatni dzień poprzedniej miesiączki 20 mają. BHCg 14 czerwca-3,5 21 czerwca - 50,8 Oraz dzisiaj (21 czerwca) zaczęłam krwawić tak jak w pierwszy dzień okresu.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku należałoby wykonać szeroko dostępny na rynku test ciążowy. Powinno się to odbyć około 10 dni po stosunku seksualnym. Ewentualnie dla większej pewności można udać się do ginekologa.

Odnosząc się do wyników badań hormonu Beta HCG, to wyniki wykonane 21 czerwca wskazywałyby jednak na ciążę. Przyjmuje się, że stężenie poniżej 10 mlu/ml wyklucza ciążę, jednak wynik powyżej 25 mlu/ml z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazuje na zapłodnienie.

Występujące u Pani krwawienie oprócz okresu może także oznaczać tzw. plamienie implantacyjne. Objawia się ono mniejszą obfitością niż przy okresie. Plamienie może oznaczać wczesną ciążę i jest skutkiem zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy.

Zalecamy, aby wykonała Pani test ciążowy w celu potwierdzenia przypuszczeń zajścia w ciążę. Wskazane jest również udanie się do ginekologa.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym hormonu HCG:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.