Czy jest możliwość, żebym była w ciąży mimo, że test wychodził negatywny?

Witam Czy jest możliwość żebym była w ciąży a test wychodził negatywny ? Ostatnia miesiączka była 19 września Cykle zazwyczaj są 35 dniowe 21pazdziernika dostałam lekkiego krwawienia bez skrzepów raczej taki śluz z krwią 25 Października poszlam do lekarza który stwierdził że macica rozpulchniona typowa dla ciąży i śluzówka 2 cm też typowa dla ciąży ale jeszcze nic tam nie widział Dziś 27 pazdziernika zrobiłam test i wyszedł negatywny czy jest to możliwe Bardzo proszę o od raz już poroniłam i jestem przerażona nie wiem co myśleć Dodam że lekarz kazał przyjść za dwa tyg i na ten czas kazał odpoczywać i dał mi zwolnienie lekarskie już ciążowe i duphaston na podtrzymanie

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy ciążowe mogą się czasami okazać wadliwe i dla rzeczywistego obrazu tego, czy kobieta jest w ciąży, zaleca się wykonanie przynajmniej dwóch testów. Powinno się je przeprowadzić z użyciem porannego moczu i co najmniej 10-14 dni po stosunku.

Dla większej pewności można także wykonać test na wykrycie hormonu beta HCG we krwi. Będzie to badanie bardziej miarodajne i pozwoli z większą pewnością określić, czy jest Pani w ciąży.

Krwawienie, które u Pani wystąpiło, mogło być tzw. plamieniem implantacyjnym, które zwiastuje zagnieżdżenie zarodka w macicy. Może się też okazać, że było to krwawienie miesiączkowe, jednak w połączeniu z badaniem ginekologicznym, wskazuje to raczej na plamienie implantacyjne i zapłodnienie.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy również mierzyli się z podobnym zagadnieniem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-negatywne-testy-na-pewno-wykluczaja-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-ciaza-testy-ciazowe-negatywne

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-skoro-testy-ciazowe-wyszly-negatywne-to-moge-byc-spokojna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.