Czy pomimo negatywnego testu mogę jednak być w ciąży?

Witam zgodnie z kalendarzem powinnam dostać miesiączkę 2 dni temu niestety się nie pojawiła test ciążowy został wykonany w dniu spodziewanej miesiączki wyszedł negatywny po 2 dniach zauważyłam żyły na piersiach. Zawsze miesiączkę mam wcześniej lub w dniu spodziewanej @ czy mimo to mogę być w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w dniu spodziewanej miesiączki test ciążowy powinien być już wiarygodny. Dla pewności proponujemy jednak oznaczyć jeszcze poziom hormonu beta-HCG we krwi. Badanie to jest bardziej dokładne i da Pani wynik, który wykluczy bądź potwierdzi ciążę.

Brak miesiączki w terminie zdarza się pomimo braku ciąży. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem bardzo dużo czynników, takich jak stres, zmiana sposobu odżywiania czy intensywny wysiłek.

Żyły na piersiach nie są typowym objawem ciążę, dlatego nie powinny być one wyznacznikiem zajścia w ciążę.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zylki-na-piersiach-i-twardy-brzuch-a-negatywny-wynik-testu-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ciaza-jest-prawdopodobna-pomimo-negatywnego-wyniku-testu-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-bolesci-podbrzusza-nudnosci-sennosc-i-zyly-na-piersiach-to-objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.