Czy ciąża jest prawdopodobna pomimo negatywnego wyniku testu ciążowego?

witam odstawiłam tabletki i dostałam miesiaczkę po 2 dniach po kolejnych 20 znów dostałam teraz mija 28 dzień bez miesiączki test ciążowy wykonany w 25 dniu negatywny a na piersiach pojawiły się widoczne żyły od pod pach do sutków i często sikam choć pije tyle samo czy możliwa jest ciążą mimo negatywnego testu

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Rzadko, ale zdarza się, że test daje wynik fałszywie ujemny. Opisane objawy mogą sugerować ciążę dlatego konieczna jest dokładniejsza diagnostyka np. badanie beta-h g lub USG. Proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.