Wiarygodność testu wyniku betaHCG i negatywne testy ciążowe

Witam. Chciałam się dowiedzieć na ile badanie Beta HCG jest wiarygodne.? Badanie to robiłam 38 dni po stosunku. Wynik był ujemny (0,12). Przed tym badaniem robiłam 3 testy płytkowe które również były negatywne. Czy to badanie może się mylić i mógł wystąpić jakiś błąd. Czy jestem w ciąży.?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie beta-hcg jest badaniem bardzo czułym dlatego prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zero. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.