Co oznaczają te mdłości przy negatywnym teście ciążowym?

Od jakiegoś tygodnia mam mdłości, czasami lekko boli mnie brzuch i glowa, czuje się trochę ociazala i nie bolą mnie w ogóle piersi (zawsze 1-2 tygodnie przed okresem były bardzo tkliwe i obolałe). Dziś powinnam dostać miesiączkę i zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Czy jest możliwość że wynik jest błędny, a jeśli tak to dlaczego może być? A jeśli nie ma takiej możliwości to co innego może mi dolegać? Dodam tylko że w nocy przed zrobieniem testu dość dużo sikalam (a gdzieś widziałam na internecie że jest coś takiego jak rozcieńczony mocz czy jakoś tak). Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

czasem dolegliwości związane z rozpoczęciem nowego cyklu menstruacyjnego są inne niż zwykle – takie anomalie, jeżeli występują raz na jakiś czas, nie powinny powodować powodu do zmartwienia. Ciało kobiety może reagować nadmiernym zmęczeniem czy też uczuciem ociężałości. Nudności przed okresem są rzeczą dość powszechną i niekoniecznie muszą świadczyć o ciąży, a wręcz wchodzą w typowy zespół objawów PMS (Zespołu napięcia przedmiesiączkowego).

Jeżeli test ciążowy wyszedł negatywnie w dniu spodziewanej miesiączki, warto powtórzyć badanie za 2 -4 dni, jeśli oczywiście okres w dalszym ciągu jest spóźniony. Ponowne testowanie pozwoli Pani na wyjaśnienie kwestii ewentualnego zapłodnienia. Jednak może być tak, że mdłości ustąpią wraz z rozpoczęciem krwawienia. Test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki można wykonać o dowolnej porze dnia, jednak rano stężenie hCG w moczu jest najwyższe. W razie gdyby kolejny test ciążowy wyszedł negatywnie zachęcam do przeprowadzenia badania poziomu hormonu hCG z krwi.

Zapraszam do zapoznania się z odpowiedziami także na podobne pytania naszych czytelniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-wyszedl-negatywny-co-mi-moze-dolegac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pomimo-negatywnych-testow-ciazowych-moge-byc-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-jak-w-ciazy-a-negatywny-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.