Czy testy ciążowe są prawdziwie negatywne?

Witam jestem kobietą 20 lat 2 miesiące temu rzuciłam tabletki hormonalne, dodam że współżyję seksualnie, gdy spóźniał mi się okres 3 dzień zrobiłam test, wyszedł negatywny, następnego dnia na niego spojrzałam a tam druga kreska normalnie widoczna, dziś mija 6 dzień spóźniania się okresu i co każdy z nich robiłam kolejny test, każdy negatywny nawet po dłuższym czasie, co o tym myśleć ?
KOBIETA, 21 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe wykonane po terminie spodziewanej miesiączki można uznać za wiarygodne. Jeśli więc wszystkie testy ciążowe dały wynik negatywny, to oznacza, że nie doszło do zapłodnienia.

Testy ciążowe interpretuje się po czasie wskazanym przez producenta. Z pewnością nie jest wskazane odczytywanie wyniku testu kolejnego dnia, gdyż taki wynik jest błędny. Najprawdopodobniej więc nie zaszła Pani w ciążę, choć dla pewności można oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi. Jednocześnie proszę pamiętać, że na opóźnienie okresu wpływa wiele czynników, a miesiączki po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogą być początkowo nieregularne.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/druga-kreska-na-tescie-ciazowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/druga-blada-kreska-na-tescie-ciazowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/druga-kreska-na-tescie-ciazowym-po-7-minutach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.