Czy wynik testu ciążowego jest fałszywy?

Witam. Poprzednia miesiaczke mialam 14 sierpnia. Cykle mam w miarę regularnie, 28-29 dni. 13 września wykonałam test ciążowy, wyszla lekka, prawie nie widoczna druga kreska. Tego samego dnia, dostałam miesiaczke (wnioskuję to po długości i obfitości, na pewno nie bylo to plamienie). W poniedziałek tj 19.09, po ukończonym dzien wcześniej krwawieniu, wykonałam kolejny test ciazowy (niepokoiły mnie mdłości w ciągu dnia, i tkliwosc piersi), ku mojemu zdziwieniu, na teście wyszły dwie grube, czerwone kreski. Zapisałam się do lekarza, na usg nie widać pęcherzyka, lekarka kazala czekać dwa tygodnie i przyjść ponownie. Czy to możliwe, że nie jestem w ciąży, a wynik wychodzi fałszywie negatywny?
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dwie kreski na teście ciążowym oznaczają ciążę. Skoro dwukrotnie pojawił się u Pani taki wynik, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży.

Krwawienie, o którym Pani wspomina niekoniecznie musiało być menstruacją. Być może było to plamienie implantacyjne związane z zagnieżdżaniem zarodka. Zazwyczaj jest jednak ono krótsze od miesiączki.

W obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak czekać. W międzyczasie może Pani wykonać jeszcze test ciążowy z krwi sprawdzający poziom beta-HCG, który jest bardziej wiarygodny od testów z moczu. Jeśli wynik będzie większy niż 5 mlU/ml oznaczać to będzie ciążę. Z pewnością więcej się wyjaśni podczas kolejnej wizyty u ginekologa, która odbędzie się za 2 tygodnie.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dwie-kreski-na-tescie-ciazowym-oznaczaja-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-kreski-na-tescie-ciazowym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-kreski-na-tescie-ciazowym-tydzien-przed-okresem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-kreski-na-tescie-ciazowym-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty