Czy testy ciążowe mogły jednak pokazać fałszywy wynik?

Witam! 29 września odbyłam palcówke z chłopakiem. Najpierw zaczelismy od dotyku mnie a później on zrobił sobie dobrze nie dotykając już moich miejsc intymnych. 07.10 miałam dostać planowo miesiączkę spóźniała sie z paniki wykonałam test ciążowy wyszedł negatywny później wykonałam kolejny, potem kolejny były również negatywne. 14.10 dostałam okres. Taki jak zawsze po nocy obfite krwawienie. Okres trwał 6 dni. Testów ciążowych wykonałam 6 każdy był negatywny robiłam je z odstępach dniowych. Czy jest możliwość ze sie myliły?
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe są wiarygodne po upływie co najmniej 10-14 dni. Jeśli wykonuje się je wcześniej, wynik może być fałszywie negatywny. Skoro jednak pojawiło się u Pani krwawienie miesiączkowe, to z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ono zapłodnienie.

Dla pewności można powtórzyć test ciążowy. Na tym etapie powinien już być miarodajny. Najprawdopodobniej jednak nie zaszła Pani w ciążę, ponieważ z opisu wynika, że nie doszło do bezpośredniego kontaktu z nasieniem.

W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-pojawienie-sie-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pojawienie-sie-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dotykanie-sie-narzadami-pojawienie-sie-okresu-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.