Czy przez ten lek test mógł pokazać fałszywy wynik?

Dzień Dobry Czy Aromek może pokazać fałszywie dodatni test ciążowy?. Moja sytuacja cykl stymulowany aromkiem plus luteina. Test negatywny, miesiączka przyszła przed odstawieniem luteiny. Odstawiłam luteinę znowu brałam Aromek w "kolejnym cyklu". 10, 11 dzień cyklu krwawienie przestraszyłam się co to za krwawienie skoro dopiero co skończyła się miesiączka. Wykonałam test, który wyszedł dodatni. Boje się cieszyć czy dodatni test to może być Aromek ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Aromek nie powinien spowodować zafałszowania wyniku testu ciążowego. Możliwe więc, że jest Pani w ciąży. Najlepiej byłoby to sprawdzić przy pomocy testu ciążowego z krwi, a więc oznaczenia beta-HCG, nazywanego również gonadotropiną kosmówkową.

Badanie to pokaże Pani aktualne stężenie beta-HCG. Choć normy w laboratoriach mogą się różnić, to zakłada się, że każdy wynik powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę. Jeśli tak się zdarzy, to można monitorować przyrosty co kilka dni, aby mieć pewność, że ciąża rozwija się prawidłowo. Proszę również odwiedzić ginekologa, który do tej pory sprawował Pani leczenie.

Inne pytania dotycząca stymulowania owulacji znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stymulowanie-owulacji-a-pomoc-w-ustaleniu-daty-poczecia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stymulowanie-owulacji-i-krwawienie-w-18-dniu-cyklu-czy-to-owulacja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cykl-stymulowany-kiedy-jest-owulacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.