Czy można już wykonać ten test?

Dzień dobry. Staramy się z mężem o ciążę (pierwszą ciążę niestety straciliśmy na początku stycznia 2022r) - Starania były w każdy dzień płodny ( czyli każdego dnia parę razy na 3 dni przed owulacją, jak i w sam dzień owulacji też pare razy) - od pierwszego współżycia w dniu płodnym minęło już 13 dni. Nie wiem czy wmawiam sobie trochę objawy, bo tak bardzo pragnę być w ciąży - ale nie pobolewa mnie podbrzusze i czasem lekko jajnik, do tego z rana i czasem popołudniem mam lekkie mdłości... i bolą mnie specyficznie piersi inaczej niż przed okresem ( a raczej tak jak przy pierwszej ciąży było ) Czy 13 dni po pierwszych stosunkach w dniu płynnym i 9 dni po samej owulacji gdybym zrobiła test ciążowy z krwi (beta HCG) to czy mogłabym już uzyskać wiarygodny winik?? - Mógłby już pokazać się pozytywny wyczekiwany wyniki, czy to trochę za wcześnie? Chce z robić test wcześniej, bo już nie mogę się doczekać a z drugiej strony mam pracę fizyczną ( a mam ledwo 47kg wagi ), stojąca i w pyłach i chemiakliach w laboratoriu - dlatego po jednej starcie wolę dużo bardziej chuchać i dmuchać na wszytko. Kobieta 27l.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe najlepiej wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki – dotyczy to jednak głównie testów z moczu, które dostępne są w aptekach.

Test ciążowy z krwi polegający na oznaczeniu stężenia gonadotropiny kosmówkowej pozwala wykryć ciążę wcześniej niż test apteczny. Jest on bardziej wiarygodny i można go wykonać już po 8-10 dniach od zapłodnienia. Metoda ta została opisana w naszym artykule, który znajdzie Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Może więc Pani już teraz wykonać test ciążowy z krwi. Trzymamy kciuki za pozytywny wynik!

Inne podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-najwczesniej-mozna-zrobic-test-beta-hcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-najwczesniej-mozna-wykonac-test-beta-hcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-stosunku-beta-daje-wiarygodny-wynik.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.