Jak ocenić taki wynik testu ciążowego?

Witam. Robiłam Test ciążowy. Pojawiła się kreska że negatywny. Nagle pojawiła się kolejna która.. Została "wciągnięta" przez tą pierwszą. Można wiedzieć co to oznacza?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie bardzo rozumiem, co konkretnie oznacza owe "wciągnięcie" jednej kreski przez drugą. Być może test ciążowy, który Pani wykonała był wadliwy bądź wykonany został w nieprawidłowy sposób.

Najbezpieczniej byłoby więc powtórzyć go i wówczas przeanalizować otrzymany wynik. Czasem zdarza się, że druga kreska na teście ciążowym jest blada i słabo widoczna. Mimo to, taki widok najczęściej oznacza pozytywny wynik, choć również wymaga powtórzenia.

Widoczność drugiej kreski zależna jest bowiem od momentu, w którym zostało przeprowadzone badanie. We wczesnej ciąży poziom beta-HCG może być zbyt niski, czego konsekwencją jest mało widoczna druga kreska.

Taki przypadek został opisany w jednym z naszych artykułów dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/slaba-druga-kreska-na-tescie-ciazowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.