Czy mimo negatywnych testów ciąża jest prawdopodobna?

Odbyłam stosunek 9 marca, mój partner założył prezerwatywę złą stroną, zdjął ją, a następnie założył drugą stroną tą samą prezerwatywę. Na prezerwatywie mógł znajdować się prejakulat gdy we mnie wszedł. Czy po dwóch miesiącach, gdy dwa zrobione testy wyszły negatywne(dzisiaj ostatni-2 miesiące po stosunku) jest możliwość ciąży?
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli dwa miesiące po stosunku testy dają wynik negatywny, to nie jest Pani w ciąży.

Po takim czasie z pewnością wyniki testów są już wiarygodne – niezależnie od tego czy jest to test ciążowy dostępny w aptece czy też test ciążowy z krwi z oznaczeniem beta-HCG w laboratorium.

Opisana przez Panią sytuacja wiązała się z niewielkim ryzykiem zajścia w ciążę, jednakże ostatecznie nie doszło do zapłodnienia. Nie wspomina Pani nic również o miesiączce, której obecność również wykluczałaby zapłodnienie.

Temat ten był już poruszany w naszym serwisie. Poniżej wklejamy kilka przykładowych linków, które przekierują do podobnych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-4-testy-ciazowe-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-testy-ciazowe-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprawidlowe-zalozenie-prezerwatywy-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprawidlowe-zalozenie-prezerwatywy-a-ryzyko-zajscia-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty